| Madalin2011 a întrebat:

Am si eu o mica mare problema.Deci:Sunt in Italia si am un modem de la TIM.Primele 2 zile a mers perfect netul si dupa alea 2 zile de la 4 GB/s a ajuns sa mearga numai si numai cu 7kb/s (ca si in momentul de fata). Acum cand ma conectez primesc un mesaj de la Windows care ma anunta ca un alt pc imi fura din net(Prin ip)si ca trebuie sa contactez pe aia de la net.Am fost si aia mi-au zis ca Modemul merge perfect nimic ciudat si ca e de la pc(nu vor sa schimbe ip pentru ca sunt sisguri ca e de la pc). Acum nu stiu ce sa mai fac...sa schimb MAP`ul? sau ce ca habar nu mai am ce sa fac cu 7kb/s. Apropo nu am virusi am instalat si alte brawsere am scanat si cu CCleaner totul e ca imi fura ala net habar nu am cum. Ce parere aveti va rog sa ma ajutati! ORICE PARERE E DE AJUTOR! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Sunt mai multe variante, iti voi expune doua, cele mai relevante.

Pe de o parte, sunt sanse mari sa fie virusi si, de aceea, e recomandabil sa-ti reinstalezi Windows si, imediat dupa reinstalare, sa scanezi cu Kaspersky trial (il gasesti foarte usor de pe net).

Pe de alta parte, s-ar putea sa fie vorba ca, dupa ce ai facut trafic de un anumit numar de unitati sa ti se scada viteza. E situatia din Romania de la mai multi deal-eri de internet cu modem-stick. Daca ai trecut de, sa zicem, 1 GB sau 2 GB de transfer, iti scade viteza foarte mult. In cazul asta, nu ai ce face decat sa citesti contractul si sa vezi daca ai asemenea prevederi. Daca nu, du-te la ei si arata-le laptop-ul...

Spor!

3 răspunsuri:
| francesca89 a răspuns:

Fa o devirusare cu nod32.da cum de ai viteza asa de mare? eu nu cred, sincer.iar 7kb/s e iar alta extrema.eu la infostrada am 400kb/s.ai la wireless wpa?

| Madalin2011 explică:

Dracidus cred ca a Doua varianta ar fi buna! DAR nu mi-au dat nici un contract Modemul se cumpara separat Cartela separa.virusi nu sunt pentru ca asa am patit si luna trecuta numai ca luna trecuta a mers vreo 10 zile bine...ma gandesc la mesajul de la windows ca un alt pc imi fura netul prin ip si nu stiu sa schimb MAP'ul. Apropo laptop 5230E windows Vista home BASIC.Multumesc mult!

| Madalin2011 explică:

Dracidus am primit un mesaj in care zice exact ce zici in a doua varianta...(ciudat nu ma anuntat nimeni pe ca daca ma anunta numai faceam asa) Multumesc mult! Meriti funditaaa! Ceau