| cosmincoco a întrebat:

am si eu o mica nelamurire cu pc meu...
imi merge cam greu pc...am urmatoare componente
Nvidia geforge 7300SE/7200GS (placa video)
Ram 1gb
Procesor Intel(R)Pentium(R)4CPU 3.00GHZ x2
Sistem de operare windows xp (32biti)
Ce miar trebuie sa-l fac mai bun?

Răspuns Câştigător
| robytoby a răspuns:

Asta este simplu, daca nu esti dispus sa investesti poti sa stergi programele care nu le folosesti, asta in caz ca ai foarte multe instalate.
In al doilea rand instalaleaza un program de optimizare ca CCleaner si curata registri, sterge programele din Startup care pornesc odata cu Windows.
http://dorytutoriale.blogspot.ro/......tar_9.html
Apoi trebuie sa instalezi ultimele versiuni de drivere si debifeaza toate efectele din Windows.
Bafta.

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai este slab ca performanta insa daca vrei sa functioneze bine iti recomand sa-l cureti cu ccleaner, defragmentare si un antivirus mai modest, iti recomand avira http://www.softpedia.com/get/Antivirus/AntiVir-Personal-Edition.shtml

| cosmincoco explică (pentru al3xander):

Asta ma va ajuta si la jocuri?

| cosmincoco explică (pentru al3xander):

Ma ajuta si la jocuri alea?

| al3xander a răspuns (pentru cosmincoco):

Te ajuta insa nu te astepta sa faca minuni

| AvM94 a răspuns:

Placa video mai mare si Rami...Rstul e OK

| cosmincoco explică (pentru AvM94):

Cam ce placa video imi trebuie...
cati gb rami?

| robytoby a răspuns (pentru cosmincoco):

Trebuie sa te documentezi foarte bine, inainte de a face acest upgrade, vezi cat RAM suporta placa ta de baza, pe slot si in total.La placa video trebuie sa cumperi una compatibila cu placa de baza, altfel nu o poti folosii.
Succes.