| gertyo a întrebat:

Am si eu o placa de baza Asus P7H55-M.Am pe ea 2 placute de 2 gb ram kingstone, si mai vreau sa pun o placuta de 4 gb ram tot kingstone. Daca las toate placutele in placa de baza monitorul nu mi se aprinde, daca las decat placuta de 4gb, atunci vand incepe sa se incarce windowsul imi da eroare(ecran albastru).M-am uitat la specificatiile placi de baza si spune ca suporta pana la 16 gb, in 4 sloturi=4gb pe slot.
Uitati specificatiile:http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E1681 3131623
Daca ma poate ajuta cineva dau funda,va rog,sunt disperat, am fost la eMAG si am incercat 2 tipuri de placute si tot nu merge.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placutele au aceeasi frecventa? Ce frecventa are placuta de 4Gb si ce au cele de 2Gb?

| gertyo explică (pentru Salontanul):

Da placutele sunt toate de 1333 mgh

| Salontanul a răspuns (pentru gertyo):

Incearca sa le schimbi locurile. Poate-s defecte sloturile.