| Ghurgh a întrebat:

Am si eu o porblema... Tot timpul dupa ce deschid Minecraft-ul, incep celelalte aplicatii sa mearga greu. Gen google-ul nu mai merge rapid, celelalte aplicatii raspund mai greu si chiar si pe desktop se misca greu. Cand dau click dreapta, apare mult mai greu.
Am windows 7 64 bit si e reinstalat recent.
Nu Vreau sa vad caterinca, chiar e o problema si vreau sa o rezolv. Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| LPCTSTR a răspuns:

Nu există nici o metodă de a rezolva "problema".
Minecraft are nevoie de multă memorie RAM, deci va ocupa memoria necesară.
Din cauză că probabil ai puțină memorie RAM (2-4 GB), pentru restul de aplicațiilor nu mai rămâne suficientă (aici intervine și Windows prin metoda sa de a lucra cu memoria RAM ( până o umple pe toată (adică până în pragul lag-ului total(freeze sau se poate și BSOD))), și deci de aici vine și lag-ul (în timp ce jocul rulează).
Ca să scapi de "problemă", adaugă mai multă memorie RAM (asta dacă componentele suportă mai multă).
Mic sfat: game booster-ele nu lucrează corect cu JRE și vei avea mai mult lag(asta dacă vei avea de gând să încerci să folosești unul).