| maryus281 a întrebat:

am și eu o problemã.
Imi pornește unitatea, dar monitorul nu și când apãs pe orice tastã a tastaturii se aude un beep. De la ce poate fi? Placa video sau altceva?
(P.S. placa mea video din momentul ãsta este o placã integratã)
Stiu sigur cã nu ește de la monitor deoarece am încercat și la alt monitor.

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Pare ca ai placa video defecta, si apesi taste pana se umple bufferul de tastatura asa ca dupa aia iti da numai beep-uri

| maryus281 explică (pentru ziftode):

și dacã îmi cumpãr o nouã placã video se va remedia problema?

| ziftode a răspuns (pentru maryus281):

In teorie, da
in practica, placa video e integrata in placa de baza, deci daca aia a patit ceva atunci si restul s-ar putea sa nu fie in regula

asa ca eu, as testa mai intai, daca ai cum sa faci rost de o placa video imprumut, sau as lua ceva de la eMAG si apoi ai 30 de zile sa te razgandesti, sau oricum cu, comanda online, ai 14 zile sa te razgandesti

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Testeaza cu o alta placa video, alt cablu, si alt monitor; dar cel mai probabil e din placa video la tine. Incearca sa o scoti si sa pui pe integrata daca te referi ca ai dedicata, poate o sa porneasca. Se poate sa fie si placa de baza, dar slabe sanse.