| Satana_Costin_1997 a întrebat:

am si eu o problema am cumparat un stick de 8 gb am bagat un windows pe el iar acuma nu mil mai citeste mi se aude ca a intrat stick(adica ticaitu ala)dar cand dau pe My Computer nu imi apare am bagat si alt stick si mi-l citeste imi apare Help cred ca e din stick Dau funda cine ma ajuta e pacat de stick -_-

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pe asta l-ai stricat, arunca-l! big grin Alta data cand mai scoti un stick din pc sa nu-l scoti pana nu dai clic pe iconita usb din bara de instrumente (taskbar) apoi clic pe scoatere...

| lpavel a răspuns (pentru lpavel):

... am uitat : pe alte pc-uri o sa mearga numai pe al tau nu. Deci il poti vinde cuiva! Bafta!

| MskDesign a răspuns (pentru lpavel):

Cum sa il arunce?!
Sa incerce o reformatare in cmd cu fat 32. Daca in cmd va fi recunoscut stickul, va merge.

| lpavel a răspuns (pentru MskDesign):

GRESIT! Nu va merge!

| MskDesign a răspuns (pentru lpavel):

De ce sa nu mearga?

| lpavel a răspuns (pentru MskDesign):

Asa pur si smplu! Nu m-apuc sa explic, e o poveste mai lunga... incearca si tu cu un stick si vei vedea! big grin

| MskDesign a răspuns (pentru lpavel):

laughing
Nu cred ca stii ce vorbesti si chiar te rog sa imi explici procedeul din cmd, eu nevorbind din nestiinta de cauza.

| Satana_Costin_1997 explică (pentru MskDesign):

Salut nu stiu cum sa iti explic am si scris imi face ticaitu ala dar cand dau My Computer nu imi apare cum ar fi partitia sa intru pe stick

| MskDesign a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Uite aici:
https://www.youtube.com/watch?v=lEGO27AdENI
Daca iti va citi stickul in cmd, procedeaza ca in videotutorial.

| Satana_Costin_1997 explică (pentru MskDesign):

Nu imi citeste da apare in devince manager

| MskDesign a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Ai urmarit videotutorialul?
Fa toate comenzile de acolo si sa imi spui la ce comanda iti da eroare.

| lpavel a răspuns (pentru MskDesign):

Se pare ca n-ai avut un stick stricat pana acum big grin Procedeul cmd repara eroarea stickului pe cand problema de aici NU e cu stickul pentru ca pe alte pc-uri acel stick NU are nimic. Pc-ul lui nu mai recunoaste stickul pentru ca l-a scos din pc cand nu trebuia...

| MskDesign a răspuns (pentru lpavel):

big grin
Greseti! Depinde de ce bad-uri are stick-ul.