| iVortex a întrebat:

am gasit un stick printr-un sertar, l-am bagat in laptop si pc sa vad care-i treaba si nu il citeste, led-ul rosu se aprinde, iar jos in dreapta imi apare iconita aceea cu un stick si cu o bifatura verde dar nu imi apare in Computer. Care e problema?

1 răspuns:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

L-ai băgat în alt port USB?

Dacă nu, încearcă, dacă da, problema este:

1)Porturile USB

2)Stick-ul nu este tipul USB-urilor, adică: USB-urile sunt USB 2.0 şi stick-ul este USB 3.0

3)Stick-ul este defect

Încearcă să bagi altceva în acel/e USB/uri, iar dacă merge, încearcă stick-ul la alt/e PC/urîm iar dacă merge, la PC-ul tău e problema, dacă nu merge, e de la stick.