| Sebytiristu a întrebat:

am si eu o problemă, am schimbat recent carcasa la pc si coolerul de la procesor doar atat, windowsul se deschide cu 2 sec mai greu decat pe carcasa veche, acum a trebuit să schimb pasta termocunductuare, oare se deschide mai greu din cauza asta? Va rog sa ma ajutati.Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Carcasa nu are nici o legatura cu PC-ul tau ca se deschide mai repede sau mai incet, de asemenea de unde ti-ai dat seama ca se deschide cu 2 secunde mai greu? l-ai cronometrat? si ce conteaza 2 secunde? nu se sfarseste lumea in 2 secunde, si eu am avut o problema similara, PC-ul intra mai greu in Windows, insa nu stiu cauza exacta asta pentru ca eu am avut probleme cu sursa si nu l-am mai formatat de vreo 2-3 ani buni, dupa ce l-am formatat si am schimbat sursa se misca mai repede, de asemenea am montat si un SSD, si asta poate avea efect.

| Sebytiristu explică (pentru DarthNiger):

E vreo problemă oare daca am dat jos coolerul si l-am pus inapoi peste pasta?, l-am dat jos sa verific daca e pasta pe toată suprafața.

| DarthNiger a răspuns (pentru Sebytiristu):

Nu trebuie sa fie pasta neaparat pe toata suprafata, ci sa fie pasta indeajuns incat cooler-ul sa ramana bine prins, daca tot ai dat jos cooler-ul ai schimbat pasta?

| Sebytiristu explică (pentru DarthNiger):

Nu pentru ca l-am dat jos pentru 1 min si l-am pus inapoi, are ceva?