| clypa a întrebat:

am si eu o problema, am sters telefonul cu solutie de sters geamuri si dupa cateva minute a inceput sa facaie displeiul, am scos bateria l-am demontat am sters pe acolo tot si acum nu mi se mai aprinde ecroanul, facaie la inceput putin tastele se aprind dar ecranul nu, daca apas putin pe el se vede putin asa dar in rest nu merge... ce as putea sa ii fac? doresc si eu raspund urgent, ofer funda...

Răspuns Câştigător
| asman a răspuns:

Trebuia de la inceput sa-i scoti bateria si sa-l lasi asa mai mult timp pana se usca.
Scoate-i bateria, eventual si carcasa si nu-l mai folosi cateva zile.

| clypa explică (pentru asman):

Ok multumesc mult...

3 răspunsuri:
| PengiunS a răspuns:

Ia uscatoru si dai la uscat big grin

| EvangelineLovin a răspuns:

Lasa-l oleaca sa se usuce, daca nu merge, ia altul, si data viitoare dai cu spirt.