| anonim_4396 a întrebat:

Am mers astazi la cineva care si-a cumparat un laptop sa ii schimb windowsul.
Cand am ajuns am aflat ca are linux sau live cd ceva de genul instalat pe laptop.
Dupa multe incercari de schimbat windowsul am decis sa bag stick-ul in laptopul cu pricina(vazusem niste serati de USB Boot bla bla bla).
A instalat ceva pe stick si tot nu a mers sa schimb windowsul...
Am scos stickul...si am continuat.
Dupa mai multe ore de incercari am reusit sa instalez windows 7... dar SURPRIZA.
Cand am bagat stick-ul in laptop si a aparut autoplay avea ceva instalat in el(un fel de windows).
Fara sa ma uit la memoria lui am dat format...s-a formatat dar din 16 GB cat avea stick-ul am mai ramas cu 60 mb.
Care sa fie problema?
Ce a instalat linuxul ala pe stick de mi-a f***t stick-ul? x(x(

3 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Da-i din nou format si selecteaza la volume size default alocation size

| Alcaelo a răspuns (pentru Johndoe2023):

Tot asa face.

| Johndoe2023 a răspuns (pentru Alcaelo):

Partition magic