| Metallica97 a întrebat:

Am si eu o problema : atunci cand imi conectez telefonul la unitate ca sa imi adaug muzica sau imagini, imi apare in fereastra cu fisiere Shortcut(la toate folderele ) si nu le pot deschide pentru a stoca informatia pe ele. Exista ceva setari pentru problema mea(dau funda raspunsului care ma ajuta)

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In windows printre toti virusii ce circula exista unul blestemat ce transforma folderele in shortcut. insa presupun ca telefonul tau are android...sau e windows phone?, pentru ca de regula acest virus se propaga prin stick sau alte dispozitive usb.

| Metallica97 explică (pentru gelu1970):

Telefonul meu are android

| gelu1970 a răspuns (pentru Metallica97):

Descarca fisierul acesta cu telefonul conectat la pc executa-l dai dublu click pe el. apoi restarteaza pc si vezi daca s-a schimbat ceva. fisierul nu e virus. https://mega.co.nz/#! LcM0UBwZ! C5BfeUyr4BawKdXiv3onoxWETF9pqW_ll2yfupSPK7k

| Catalina_Bulai_1979 a răspuns:

Salut,incearcarca mai intai sa intaleazi programul telefonului cu discul in cazul in care nul ai il poti lua de pe net. Fundita?