| BeaconPants a întrebat:

am si eu o problema cand vreau sa instalez windowsul imi da eroarea asta: http://imgur.com/a/cC9M1, nu stiu de ce nu merge am mai avut windows pe 64 bit, procesorul meu e copatibil si cu 64 bit dar nu stiu de ce nu merge sa il instalez.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Eroarea e de la modul de instalare.
Daca in calculator e instalat windows pe 32 si se incearca instalarea din windows-ul pornit un nou windows pe 64 nu va merge din cauza ca in windows-ul pe 32 nu merg programele pe 64 si cum programul de instalare al windows-ului pe 64 de biti e si el pe 64 biti, nu va putea merge in windows-ul pe 32.
Invers merge: daca am instalat windows pe 64, pot instala un windows pe 32 din windows-ul pe 64 pornit.
Solutia e instalarea prin "repornirea calculatorului" de pe stick sau dvd. In acea situatie, va porni direct programul de instalare a windows-ului pe 64 biti si instalarea se va putea face normal.

4 răspunsuri:
| BeaconPants explică:

Si daca incerc cu alt windows imi da eroarea asta
http://imgur.com/a/z0zzq

| RAY a răspuns (pentru BeaconPants):

E original sau piratat?

| BeaconPants explică (pentru RAY):

Piratat, dar pana acum a mers

| BeaconPants explică (pentru RAY):

Si prima poza e de la windows 10 si nu e piratat.