| cracklf97 a întrebat:

.Am si eu o problema cu castile de la PC..Ascultam muzica si eu de obicei o ascult la maxim..si am ascultat asa de cand le-am luat(de 2-3 luni) si la un moment dat mi-am dat seama ca numai merge casca stanga..si am zis ca s-a ars..si peste 2 zile cand am ajuns acasa..am pus o melodie si am observat ca merge..si apoi din nou cand am dat-o la maxim peste 3-4 secunde nu se mai auze...Si nu stiu cum s-o repar pentru ca nu stiu cum de a mers atunci..si nu le facusem nimic ca sa le repar

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Am avut si eu multe probleme de aste cu casti din cele mai ieftine, problema e la un contact, eu unul avand laptop problema mi-a aparut la mufa jack, intr-o anumita pozitie functiona, asa poate fii si la tine, sau poate fii un contact imperfect in interiorul acestora sau un fir intrerupt.
Iar pentru a le repara trebuie sa vezi unde e problema si sa vezi ce se poate face, eu zic sa incepi prin a pune cablul in diverse pozitii, de la mufa jack pana la casti, si sa vezi in ce pozitie functioneaza, in functie de asta iti poti da seama ce ai de facut.
Acum desigur daca mai merita sa le repari.

| cracklf97 explică (pentru OldSoul):

Acum vad ca iar si-au revenit si nu am miscat cablul sau mufa..deci nu stiu...si de la mufa nu cred ca e..ca si eu am laptop si l-am pus si la laptop si nu mergea prima data cand am observat problema.o fii de la fire..pentru ca eu am scaun cu rotile si mai mereu trec cu scaunul si calc firele.

| OldSoul a răspuns (pentru cracklf97):

Eu tot tind sa cred ca e de la mufa, cel putin la mine la Passat, pentru a ramane mufa fixata trebuie trasa o piedica, daca asa e si la tine cel mai probabil aceea piedica nu e pusa, si de asta uneori iti functioneaza alteori nu, probabil de la denivelari, sare si revine mufa pe pozitie.

| mititelumarius a răspuns:

Un contact imperfect. Daca sunt Made in China ai firul rupt langa casca, iar daca sunt casti originale problema e la mufa.