| ornitoringfsa a întrebat:

Am si eu o problema cu DVD-rom-ul... cand bag un DVD sau CD nu mi le citeste,adica se aude cum se invarte oleaca acolo, se aprinde si beculetul dar apoi pur si simplu se opreste,se stinge beculetul si DVD nu se mai invarte.
P.S. : inainte sa nu mearga am vrut sa formatez un alt pc si avea CD-rom nu DVD-rom asa ca l-am scos de la al meu si l-am pus la el... din pacate nu a mers adica s-a intamplat la fel se invartea oleaca si dupa se oprea, de atunci nu imi mai merge nici la PC meu

3 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

Cred ca s-a stricat, asa ma patit si eu.

| Dorelpeleme a răspuns:

Posibil sa fie firele de vina sau slotul sata de pe placa de baza.

| AndreiCampina94 a răspuns:

Da, e posibil sa se fi stricat sau verifica daca ia bagat mufele alea bine.Bafta!