| anghelykos a întrebat:

Salut tpu.am si eu o problema cu iconitele de pe desktop si din bara de start..toate se deschid cu notepad si scrie o amestecatura de litere..nu stiu cum se le schimb inapoi..pe win 7...va roog. ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

La fiecare iconiță, clic dreapta, apoi "Open with...".

1 răspuns:
| Rockat a răspuns:

Hah, LOL, asta se intampla cand apesi pe toat butoanele, intai da-i clik dreapta ( butonul din stanga) pe o aplicatie, open with... si alegi cu ce vrei sa-l deschida, iar daca nu ai optiunea open with, te rog sa-mi spui care aplicatii ti se deschid, ma gandesc ca jocurile si programele le deschide normal nu?