| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu id-urile de messenger, am facut peste 5 id-uri, dar nu primesc niciun email pe ele, doar acela cu "Bun venit pe Yahoo Messenger". Care este problema si ce pot face sa primesc emailuri?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Firewalul te blocheaza, cauta sa setezi depinde ce sist ai la xp setezi in iconitele LAN (de linga ceas) dai clik dreapta si apoi cobori pe"change firewall wind.settings" apoi du-te la "exception" si acolo bifezi casuta cu yahoo mesenger. Daca NU o ai trebuie sa o creezi singur, da clik pe add progr si te duci in hrd C progr.files apoi la yahoo messenger si apoi dai clik pe cunoscuta iconita yahoo.Dai ok si iti va apare in firewall. Apoi dai start la mesenger sa vezi daca merge.Succes (sper ca ai prins ideea ma grabesc oarecum)

1 răspuns:
| BilaDorel a răspuns:

Ca sa primesti mailuri de la anumite siteuri trebuie sa te abonezi la newsletterurile lor. de'obicei, cand iti faci cont pe un site, trebuie sa bifezi "vreau sa primesc newsletter"