| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptop-ul. Am un HP ProBook 4520s si imi face nervi de cateva zile. Sa va spun despre ce este vorba :
Cand ma uit la un film/serial/etc ecranul devine negru dupa cateva minute de vizualizare a filmului/serialului/etc. Prima data am crezut ca este de la ScreenSaver asa ca l-am dezactivat. Acum e acum! El in continuare face asa! Am uitat sa va precizez ca atunci cand se face ecranul negru daca eu misc degetul pe TouchPad revine la normal! Chiar nu stiu ce sa mai fac!
Dau FUNDA pentru raspunsul folositor big grin

Răspuns Câştigător
| BESTNICK a răspuns:

E foarte simplu intri acolo unde iti arata bateria (colt dreapta jos)si ii dai click dreapta power options iti apare acolo cred ca vreo 3 optiuni ceva de genu balanced(recomandat), power saver.ala care e bifat langa el are optiunea change plan settings pe care ii dai click si acolo iti va scrie dim the dysplay care ii vei da la amandoua never si dupa aia la turn off the display care e mai jos ii dai si acolo never la amandoua, cand e pe baterie sau in incarcator.mai detaliat decat atat nu mai pot. succes

3 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Acolo la ScreenSaver mai ai un buton "Power options" sau ceva de genu'. Si in plus, vezi ca poate ti-ai setat un profil pentru optimizarea consumului bateriei.

Răspuns utilizator avertizat
| ady299 a răspuns:

Nu e de la screen saver,da-i click dreapta pe desktop,apoi dai pe tab-ul screen saver apoi mai jos iti apare Power si da-i click pe el si la turn off monitor pui never, asta faci in windows xp, in vista sau 7 cauti display properties si pe turn off monitor pui never, bafta