| VortexOriginal a întrebat:

am si eu o problema cu monitorul cred..Cand deschid pc-ul e totul ok, dar daca deschid o pagina mai inchisa la culoare, ori joc se inchide practic monitorul. Dupa un timp am folosit youtube crescand imaginea in timp pana la fullscreen dupa incet incet deschid un joc ..Tot timpul asta trebuie sa reaprind monitorul in caz ca m-am grabit si se stinge. Dupa care si in joc trebuie sa astept intr-un loc aprins dupa care incet sa merg in locuri mai intunecate pentru ca se stinge efectiv ...Insa mai nou chiar si daca in joc e vreo scena cu lumini deschise si apoi normal iar se stinge si trebuie sa o iau iar treptat spre locuri inchise ....Este foarte foarte enervant si vreau sa stiu daca pot face ceva in privinta asta ..Si daca e problena la monitor sau placa video ceva.

Răspuns Câştigător
| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Monitorul se stinge de tot? Adica trebuie sa apesi pe buton sa-l reaprinzi? In cazul asta placa video nu ar trebui sa aiba vreo vina, imprumuta un monitor de la un prieten si vezi daca se mai stinge si daca nu se mai stinge stii ce ai de facut.

1 răspuns:
| anonymus4106 a răspuns:

Cel mai probabil este de la monitor. Are niste efecte de luminozitate. Probabil poti s-a le schimbi de la butoanele din fata.