| ZambetulNebuniei a întrebat:

Salut, TPU!
Am si eu o problema cu sunetul la pc. Imi citeste placa de sunet, dar in momentul in care conectez ceva la ea (in acest caz, niste casti cu microfon) nu produce niciun sunet. Imi arata ca am "volum", doar ca nu "iese" nimic. Vreo solutie?
Castile functioneaza, le folosesc la laptop.

3 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei explică:

Placa de sunet e un SB Audigy (doar atat spune).

| singuraticul90 a răspuns:

Le-ai pus in "gaura" verde in placa de sunet?

| ZambetulNebuniei explică (pentru singuraticul90):

Da, coane, nu-s in halu asta de tembel, Totusi, am citit pe net ca modelul asta de placa de sunet are obiceiul de a nu functiona mereu pe windows 7...
Si microfonul nu l-am pus in gaura verde, ci in gaura deasupra careia scria microfon. (ca fapt divers)