| Varsson a întrebat:

Funda! Salut TPU! Am o problema cu sunetul, nu se mai aude. De 3 zile, nu stiu ce are...
Mufa de la microfon e detectata de PC, dar cea de casti nu. E cazul sa schimb castile sau s-a ars placa de sunet?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Probleme software cauzate de ceva viruși care au afectat driverul audio.
Reinstalare driver cu tot hardware-ul conectat.
Problemă cu căștile
Se poate să se fii rupt ceva cablu.
Dacaștii că te-ai împiedicat de cablul acestor(etc), atunci mai mult ca sigur este posibil ca contactele cablurilor să se fii dezlipit sau chiar să fie cablul întrerupt
Cumpăra alte căști.Reparațiile sunt ineficiente.
Succes

1 răspuns:
| Neagu_Tib_1993 a răspuns:

Iincearca sa instalezi din nou placa sunet, si daca merge fara casti inseamna ca s-au dus castile, dar daca nu merge e arsa placa sunet