| Rooobi a întrebat:

am si eu o problema. De astazi comenzile de la monitor se reseteaza singure. Adica aprind calcualtoru si apare cum as umbla eu la comenzi din butoanele monitorului, si se misca intruna ori da stralucirea la 0 la calculator. As vrea sa stiu daca se poate repara si daca ar tine reparatia. Nu sa-l repar astazi sa ma tina o luna si dupa sa se strice iar....si cam cat ar costa sau ar fi mai convenabil sa iau altu nou?

2 răspunsuri:
| strumfverde a răspuns:

Buna.cred ca a ramas blocat vreun buton.nu cred ca e ceva grav. sfatul meu e sa mergi cu el la reparat.

| KidutzuThau1 a răspuns:

Daca ai avea un antivirus bun ca AVG2012 sau Microsoft Security Essential cel care il am eu ai putea scana ce virus are. Poate are vreun troian sau ktonoriu un virus cam rar dar foarte periculor.Iti umbla pan calculator fara ca tu sa stii si iti sterge si din programele esentiale ca pc-ul sa mearga cum trebuie.Ca strumfverde iti recomand sa te duci de unde ai luat pc-ul si sa til repari happy