| Vll23 a întrebat:

Am si eu o problema la un laptop Myria! A căzut si s-a spart acele locuri unde întra șuruburile pentru ecran iar acum cand inchid/deschid clapeta imi împinge imi carcasa de spate a laptop-ului. Exista vreo posibilitate prin care pot reface acele locuri unde intra șuruburile?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca s-au rupt, nu le mai poti reface.
Doar daca schimbi intregul cadru-suport metalic, la unul original si intreg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inventeaza tu ceva. Crezi ca stiu toti cum arata un sistem myria prin el?
Desfa-l si vezi ce e in nenregula si ce s-a spart.
Daca cred eu ce cred ca e, si ce s-a intamplat, atunci scoate plasticele alea unde se infileteaza surubul, si lipeste-le cu jb weld dar nu pune prea mult si zgarie suprafata inainte, ca sa prinda.
Cu super glue ma indoiesc sa tina.