| GaByZz a întrebat:

am si eu o problema, mi.am cumparat recent un microfon cu o mufa jack neagra nu roz, si nu imi merge poate cineva sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| ZuzannaLuiza a răspuns:

Buna,
Daca ai instalat Windows 7 va trebui sa alegi default device portul microfonului din setarile de sunet. Nu ti-l detecteaza automat. Va trebui sa ai doua "microfoane" din care trebuie sa te joci cu acel Default.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza culoarea mufei. Ideea este sa fie identica cu cea roz. Eu am mufa gri si merge. S-ar putea sa fie alta problema. Mufa sa fie defecta. Daca nu seamana cu cea roz atunci este alta problema. Mergi la magazinul de unde l-ai luat sau daca l-ai luat de pe net ia legatura cu magazinul si spune-le ce problema ai. Te vor indruma ei.