| GabryelPuStanu a întrebat:

.. Am si eu o problema
Mi se blocheaza placa video la jocuri... de obicei pe windows xp nu mi se blocheaza dar pe windows 7 face figuri mari de tot sad nu stiti ce ar avea?
Am placa: ATI HD Radeon 3400/3600 GDDR2 512MB
Placa de Baza: ASRock G31M-S R2.0 2GB RAM

Nustiu ce sa ma mai fac sad fara jocuri sunt ca mort I don't want to see sad va rog spuneti-mi ce sa fac debea l-am curatat de praf...

Răspuns Câştigător
| NiImra a răspuns:

Solutia poate fi urmatoarea!

Intri in Task Manager(click drepta pe taskbar)
intri in meniul performance
intri in Resource Monitor(dreapta jos)
intri in submeniul CPU(in bara de sus)
intri in Services
cauti in lista FontCache3.0.0.0
click dreapta pe el si selectezi STOP SERVICE

Astfel eliberezi o mare parte din resusele procesorului. Acesta fiind, probabil, motivul pentru care jocurile iti merg dar pentru perioade limitate de timp. Bafta si revino cu rezultate.

| GabytzaN22 a răspuns (pentru NiImra):

Nilmra si e am acceasi problema dar mie nu imi apare Resource Monitor poti sa-mi dai id-ul tau sa intri cu team viwer sa imi faci si mie ce trebuie te rog mult k vreau sa ma joc jocuri te rog mult!

6 răspunsuri:
| rivelinio a răspuns:

Pai in primul rand verifica daca cerintele jocului suporta si placa ta video. daca este compatibila.verifica daca ai codecurile pentru joc.nu ai dat nici un detaliu.nu pot sa iti zic mai multe.iti da eroare? merge sacadat? iese din joc? incearca sa joci la o rezolutie mai mica. daca merge, inseamna ca placa ta nu este compatibila cu jocul. face la toate jocurile? ai pus jocuri mai vechi si tot asa face? vezi, trebuie sa dai detalii mai multe ca sa primesti un raspuns cat mai corect

| GabryelPuStanu explică (pentru rivelinio):

Nu-mi iese din joc se face negru si pe urma apare din nou jocul dar stau cate 4 minute sa astept deblocarea. am instalat de curand GTA San Andreas un joc vechi si merge foarte naspa se blocheaza in continuu si am cerintele necesare am incercat sa joc pe 800x600 dar tot se blocheaza. Nu pot sa joc nimic si cand ma uit la filme mi se blocheaza.

| NiImra a răspuns (pentru GabryelPuStanu):

Solutia poate fi urmatoarea!

Intri in Task Manager(click drepta pe taskbar)
intri in meniul Performance
intri in Resource Monitor(dreapta jos)
intri in submeniul CPU(in bara de sus)
intri in Services
cauti in lista FontCache3.0.0.0
click dreapta pe el si selectezi STOP SERVICE

Astfel eliberezi o mare parte din resusele procesorului. Acesta fiind, probabil, motivul pentru care jocurile iti merg dar pentru perioade limitate de timp. Bafta si revino cu rezultate.

| GabryelPuStanu explică:

Nu-mi iese din joc se face negru si pe urma apare din nou jocul dar stau cate 4 minute sa astept deblocarea. am instalat de curand GTA San Andreas un joc vechi si merge foarte naspa se blocheaza in continuu si am cerintele necesare am incercat sa joc pe 800x600 dar tot se blocheaza. Nu pot sa joc nimic si cand ma uit la filme mi se blocheaza

| rivelinio a răspuns (pentru GabryelPuStanu):

Pai e simplu.baga windowsul din nou si driverele la zi. daca tot asa face este clar ca placa ta video este pe duca.schimba windowsul si daca face la fel...imprumuta o placa video de la cineva sa faci o proba...si vezi rezultatul. daca cu placa imprumutata nu face.este clar ca e de la placa ta.bafta!