| Ganstarhack a întrebat:

am si eu o problema.Nu stiu cum sa instalez o placa video dedicata pe o placa de baza cu placa video integrata. Am auzit ca se poate, acum nu stiu cum sa fac, pls help.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faptul ca ai montat-o si ai pus cablul in mufa placii dedicate. Nu trebuie sa faci nimic altceva. Asta cu activarea se practica la laptopuri. Mai nou si la astea au posibilitatea de activare automata. La PC nu trebuie mai ales daca este unul de generatie mai noua. Daca este vechi, intri in BIOS si dezactivezi placa integrata (Graphics) si gata.