| Angel2203 a întrebat:

Am si eu o problema! Pe PC-ul meu aveam pana de curand 1, 5 GB ram ( 3x512MB) si i-am inlocut cu 2 placute de cate 1GB fiecare si am mai adaugat inca una de 512. Totul bine si frumos, mI-a acceptat calculatorul ramii dar cand intru la computer-propietati imi arata ca tot 1, 5 GB ram am. Ce sa fac sa imi arate toti ramii.
PS: Am windows 7 ultimate SP1 32-bit, Procesor Pentium 4 3.00 Ghz, placa video Nvidia GeForce 210 1Gb ddr3 si placa de baza Acer veriton 7700GX. Tin sa precizez ca o placuta de ram se numeste Elixir, alta Kingmax si ultima Nanya.

4 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Placa de baza nu iti recunoaste toti rami.

| Angel2203 explică (pentru Klaudiu214):

Am descoperit din ce cauza era. a treuit sa imi reinstalez windows-ul si mi-a recunoscut toti ramii.

Răspuns utilizator avertizat
| ionut95alex a răspuns:

Uite un site care-ti zice cea mai buna configuratie pentru tine.
http://www.crucial.com/systemscanner/