| Roxanne22 a întrebat:

Hei, TPU! Astazi mi-am cumparat faimosul Samsung Galaxy S II si am cateva nelamuriri :
1. Cum salvez contactele de pe cartela mea in telefon?
2. Nu mi s-a spus, dar are card inclus? Imi tot arata spatiu disponibil 11.50 GB la USB, iar la Card SD memorie indisponibila. Oare are card si trebuie sa il formatez? straight face

DAU FUNDA! >big grin

Răspuns Câştigător
| Pixel2009 a răspuns:

1. Mergi la nr`ul pe care vrei să îl salvezi în tel şi dai copy [ copiere dacă ai setat limba română ] sau move [ mută dacă ai setat limba română ]. Dacă dai copy o să ai contactul şi în telefon şi pe cartelă iar dacă dai move o să îl ai doar în telefon.
2. Dacă are card ar trebui să fie incorporat în el, deschide căsuţa pentru card şi apasă uşor cu unghia. Dacă iese un card, înseamnă că există :p

2 răspunsuri:
| Roxanne22 explică:

Problema e ca nu gasesc unde sa ii dau sa copieze contactele laughing

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Pai la prima intrebare, dai copiere din tel pe sim si ti se salveaza nr acolo, iar la a 2a intrebare, nu sunt sigura, dar da ar trebui sa-l formatezi.