| anonim_4396 a întrebat:

am si eu problema cu laptop-ul l-am cumparata acum doua saptamani si imi face o mica problema [cand scot mufa de incarcare el se stinge efectiv nu se mai aprinde, jos pe iconita de la baterie cand pun sageata imi arata exact asa : 98%disponibil (alimentata, nu se incarca )...categoric o sa-l duc la garantie dar vreau sa stiu cauza si ce pareri aveti de cei de la Depanero?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este cumparat de acum este obliogatoriu sa-l duci in garantie la firma care este inscrisa pe certificatul de garantie. Pasrtezi factura in original si le trimiti copie dupa factura si garantia in original. Problema nu se poate rezolva altfel. Acum, eu am trimis un produs in reparatie la Depanero si n-am avut problema cu ei. Suna-i sa-ti programeze transportul (vine un curier dupa el) si sa fie toate accesoriile la el. Cauza? Poate fi circuitul de la baterie la laptop dar si bateria defecta. Nu se poate sti fara sa inlocuiesti piesa.