| Dibullets a întrebat:

am si eu un ALCATEL ONE TOUCH POP C7 si intr-o seara ma jucam pe el un joc si tot se blocase si l-am lovit la nervii in ecran si s-a blocat jocu vreo 3-4 secunde s-a facut imaginea verde si dupa s-a stins. Si nu stiu ce sa fac acuma numai porneste deloc nici la incarcat am incercat sa-l resetez pe degeaba tot nu merge. Si am fost cu el la un magazin care repara telefoane si i-am explicat tot cum a fost si cica numai merge facut telefonul ca nu stiu ce, dar mai multi mi-au zis ca merge facut. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SimoonaD a răspuns:

Mergi la alt service de telefoane. unul mai sigur, nu la coltul blocului.Acolo iti va spune ce are si daca se poate repara si cat te costa.Eu sunt sigura ca se poate face. Daca reparatia costa putin, unele magazine de reparatii mobile spun ca nu se poate si nu ti'l fac, ca nu merita efortul.Asa ca incearca la mai multe.
Si avem probleme cu nervii sau ce? laughing