| hyperion18 a întrebat:

Am si eu un laptop mai vechi, Fujitsu Siemens Amilo Pro v3515.
Cand l-am pornit astazi ecranul nu se mai aprinde si se aprinde doar becul de alimentare, celelalte stingadu-se dupa 1 secunda de la pornire. Cd-romul incearca citirea cd-ului si apoi nu se mai intampla nimic. Precizez ca ventilatorul porneste, dar nu se aude nici un beep.
I-am scos bateria de bios, memoria RAM, HDD, CD-ROM-ul si chiar daca il pornesc fara ele nu se aprinde ecranul si nici nu scoate nici un sunet.
Stiti cumva ce as putea sa mai incerc?

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Scoate acumulatorul si porneste-l fara! Ai scos tu bateria de la BIOS, adica ai desfacut laptopul?

| hyperion18 explică (pentru K0sti):

L-am desfacut tot! L-am pornit si fara acumulator.

| K0sti a răspuns (pentru hyperion18):

Scoate procesorul din soclu si baga-l la loc! Exista riscul sa fie o pana de contact. Asa am patit eu acum 2 zile cu un laptop HP. Numai ca atentie, daca ai umblat la procesor, obligatoriu trebuie schimbata pasta termica!