| Mortalken a întrebat:

Am si eu un Pc si vreau o parere despre el. Si vreau sa stiu ce jocuri merg pe el. Daca puteti sa imi sugerati unele.
Procesor : AMD Athelon (tm) II X3 455 Processor (3 CPUs), -3. 3Ghz
Placa video : ATI Radeon HD 5450 (2, 8)GB
Ram : 4GB
Windows 7 Ultimate X64

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Merge fara probleme ( Instaleaza Windows 10 pe 64 bit )
Din pacat, placa video e foarte slaba si va rula majoritatea jocurile cu ~18fps-uri.

Acel procesor Poate fi Deblocat intr-un Quad Core : https://www.youtube.com/watch?v=MZFWiZvNFMQ

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,ruleaza foarte bine win 10 Home. Cauti sa instalezi win 10 Home pe 64 de biti ca sa iti recunoasca toti cei 4 giga ram. Daca bagi win 10 pe 32 de biti, iti va recunoaste doar 2, 88 giga ram. Incearca-l, este frumos.

| Horologer a răspuns:

Nu o sa iti dau jocuri de ultima generatie ca nu am impresia ca o sa iti mearga.Incearca
Deus Ex Human Revolution
Seriile de Assassin creed pana la 4, Dead Space, Mafia 2.Call of duty pana la advance warfare.Tomb raider 2013, seriile batman toate.Far cry pana la 4, wolfenstein.
Te-am zis cateva, nu iti stiu gusturile asa ca.

| Mortalken explică (pentru Horologer):

Salut Ai idee daca imi merge bine windows 8 sau 10?

| Horologer a răspuns (pentru Mortalken):

Sigur o sa iti mearga windows 8 si 10, dar mai bine ai sta pe 7.Deoarece iti cere mai putine resurse, si vei juca jocurile in mai multe fps-uri, parerea mea. Daca il vrei de design baga 10.Nu stiu de 8 sigur pentru ca nu l'am avut, am auzit ca are tot felul de bug-uri

| Mortalken explică (pentru Horologer):

Multumesc

| Mortalken explică (pentru CPAElites):

Mersi mult. Chiar nu stiam dar nici nu am cautat asa ceva

| Horologer a răspuns (pentru Mortalken):

Scazi rezolutia la 1280x720 si o sa te descurci cu placa aia. Daca nu ai buget de alta.Stai linistit nu grafica face jocul mereu laughing

| Mortalken explică (pentru Horologer):

Ok Mai ajutat mult.

| CPAElites a răspuns (pentru Mortalken):

Merge fara probleme ( Instaleaza Windows 10 pe 64 bit )
Din pacat, placa video e foarte slaba si va rula majoritatea jocurile cu ~18fps-uri.

Acel procesor Poate fi Deblocat intr-un Quad Core : https://www.youtube.com/watch?v=MZFWiZvNFMQ

| Mortalken explică:

Sau imi puteti spune daca Merge Windows 10 sau 8 pe el?

| Balantines a răspuns:

Mai bine aveai Intel, dar luând în considerare fatpul că ai 4 GO RAM, și W7 pe 64 de biți ți-ar putea merge următoarele jocuri:BF 3(Medium), FIFA 16(Medium), GTA 5(LOW), Call of Duty, H1Z1,Five Nights At Freddy, Mortal Kombat 8, CS GOwinking FUNDĂ?