| krlaa a întrebat:

am un adaptor pentru cardul de la telefon si cand il bag in portul usb de la laptop nu il citeste si imi apare jos un mesaj ca "this device can perform faster...etc". cum sa fac sa il citeasca? inainte sa imi reinstalez windowsul mergea. ajutoooor

Răspuns Câştigător
| moldovianu a răspuns:

Cititorul de card-uri e si hub usb? SAu ai bagat cititorul intr-un hub usb? Daca da baga-l direct intr-un port usb! Cauta in my computer unde iti arata partitiiile, ar trebui sa il vezi acolo sau verifica in device manager daca ai instalat corespunzator driverele si iti arat cu semnul exclamarii cu galben!

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Hm. eu stiam ca acel mesaj apare cand introduci un stick/card cu usb 2.0 intr-un pc/laptop care are usb 1.1.Sunt cazuri in care pot exista incompatibilitati.

| Hanara a răspuns:

Probabil nu ai instalat drivul usb pentru cititorul de carduri... Alt motiv nu pot gasi