| Mystyk a întrebat:

Am si eu o problema cand bag cardul SD in laptop. Nu mi-l citeste, nu apare nimic... Am reinstalat driverele si tot degeaba. Cand dau la device manager imi apare la driverul pentru SD semnul exclamarii. Ii dau update si de acolo si degeaba, imi apare eroarea (cand dau pe informatii): This device cannot start. (Code 10). Ce as putea sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Spune ce sistem de operare ai?

dai click dreapta Proprieties pe acel ce iti apare cu galben te duci la details si aici selectezi HardwareIDS si imi dai ce scrie mai jos

| Mystyk explică (pentru itsoft):

Am windows 7.

Si asta imi da la details:

SD\VID_03&OID_5344&PID_SU01G&REV_8.0
SD\VID_03&OID_5344&PID_SU01G

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Poate e busit cardul! Da un restart la calculator si mai incearca, sau incearca-l pe alt calculator!

| Mystyk explică (pentru K0sti):

Cardul nu are nimic. Pe alt laptop merge, pe asta nu...

| K0sti a răspuns (pentru Mystyk):

Atunci ai probleme cu windows-ul! Ceva busit prin registri! Ceva legat de USB-uri!

1. Click on Start
2. Right Click on My Computer, click on Properties
3.Click on the Hardware tab
4. Click the Device Manager button.
5. Expand Universal Serial Bus controllers section.
6. Right-click every device under the Universal Serial Bus controllers node, and then click Uninstall to remove them one at a time.
7. Restart the computer, and allow the computer to reinstall the USB controllers.
8. Plug in the removable USB storage device, and then test to make sure that the issue is resolved.

| Mystyk explică (pentru K0sti):

Degeaba, tot nu vrea. La drivere pentru USB se instaleaza tot fara Intel(R) USB 3.0 Root Hub si SD Memory Card. Dar SD Memory Card nu e la categoria cu USB, e la Disk drivers. Oricum am dezinstalat si pe aia si tot degeaba...

| itsoft a răspuns (pentru Mystyk):

Ia incerca sa iei de aici DriverPack Solution si dai cu el daca nu reusesti cautama pe itsoft_2011 si rezolvam problema intru eu la tine si vedem cum sta treaba

| andreirobert15 a răspuns:

Pe adaptorul SD care il bagi in calculator ai o cheie care trebuie sa o tragi in sus

| K0sti a răspuns (pentru andreirobert15):

Nu are nicio treaba cu cheia, aia are alt rol!