| Skynox a întrebat:

Am un calculator care are:
- 1GB ram
- Placa video 256 mb ram Intel
- Procesor Pentium 4 de 3.00 MHz
Daca bag windows 7 o sa mearga mai greu decat cu xp?
Daca, schimb tema la Win XP sa arate ca Windows 7, o sa fie lag? Quote
 Acord Funda.
*Precizez ca am 25GB in C si 50-60 in F.
Daca nu stii, nu raspunde!

Răspuns Câştigător
| Frone23 a răspuns:

Cam putin ram pentru 7, gandeste-te ca iti mananca, sa zicem, aproximativ jumate doar fara sa ai nimic deschis, niste ram in plus l-ar ajuta, macar 2gb sa fie, altfel o sa mearga destul de nasol, depinde si de procesor big grin. Legat de tema de windows 7 pentru xp, depinde si ce anume ii pui, daca ii pui o tema simpla o sa mearga ok, daca ii bagi si programe extra pentru aero sau mai stiu eu ce, o sa iti faca figuri.

| Skynox explică (pentru Frone23):

O sa mai iau o placuta de 2gb ram, si o sa fac 3gb ram si o sa schimb placa video cu una de 512 nVidia cel mai posibil. Amm procesoru :
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00GHz (2 CPUs)
Iar placa video acum e
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family de 256. MB

4 răspunsuri:
| impossiblless a răspuns:

Pai ai un calculator destul de bun, iti va merge windows 7 mai bine ca windows xp, si daca vrei sa schimbi tema la windows xp nu are are de ce sa fie lag, pentru ca si eu am tema windows 7 la windows xp si merge la fel de usor!

| LTAA a răspuns:

Destul de slab, Windows 7 probabil ca o sa mearga usor sacadat. Iar daca pui tema de XP, cu atat mai greu o sa mearga, o sa fie, practic, ceva aditional, nu schimba permanent.

| Skynox explică:

Da. thinking Nu e prea bun laughing) e destul de rabla. Nu as vrea sa am lag mai ales ca dupa numai pot sa bag Win XP, as mai puteam baga 512 mb ram/ 256 si s-ar face 2GB jumste sa zicem, dar nu cred ca i-ar da un plus... Mai astept raspunsuri pana sa-ti dau funda.