| aleser18 a întrebat:

am un calculator cu 512 MB rami si cu o placa video de 215 MB cu procesor de 1.6GB,dar la unele jocuri care ar trebui sa mearga pe PC-ul meu imi apar in ele niste dungi si daca joc cu dungile alea mi se blocheaza calculatorul...
Oare sa fie de la monitor?

Răspuns Câştigător
| Antaury97 a răspuns:

Este ori un virus ( nu prea cred), De la monitor nu este, sigur, pentru ca daca monitoru tiar fi stricat atunci ce legatura are s ti se blocheze compu. Placa video ar fi de vina. eu am 4gb rami si placa video ati radeon full hd, procesor 3. 2 ghz, si nu am probleme dar a fost foarte scump. sfatt: intai dul la reparat si zile problema ta( daca nu mere, iata alta placa video,,,, preferabil un ATI RADEON sau Nvidia)

succes!

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Tu nu stii ce sa ceri si astepti rezolvari. laughing
In primul rand ai probabil o placa video cu o memorie de 256 mb si un procesor de 1600 mhz => 1. 6 ghz (nu gb).

Pot avea multe cauze acele dungi:
-artefacte ale placii video
- cablul de la monitor sa aiba ceva (sa i se fi rupt vreun fir)
- un virus
- instabilitate in sistem

| Broadband a răspuns:

Procesoru foarte mic.

| alexxx a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic pote crezi tu ca iti merg jocurile.se vede cat stii despre calculatoare pentru ca nu exista procesor 1. 6 gb poate vroiai sa zici 1. 6GHz si este destul de slab.acum depinde si ce procesor, dar ca sa nu ti se mai blocheze intra la setari in jocuri si seteti medium/low la video

| aleser18 explică:

Eu downloadez jocuri care sa mearga conform cerintelor...
si imi cer scuze daca nu am scris bine iar...

| Claudiu19992 a răspuns:

Nu e bine sa joci cu dungile trebuie sa vezi ce are poate ti s-a dus placa.