| LichKing a întrebat:

Am un calculator cu configuratia aceasta:

-Procesor Intel Pentium 4 CPU 3.00 Ghz
-1 gb ram
-Placa video de 64 mb incorporata

As vrea sa iau o placa video noua si nu stiu de cat mi-ar suporta calculatorul... Puteti sa imi dati voi niste placi video care sa mi le suporte pc-ul?

Multumesc!

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cel mai probabil n-ai decit AGP pe placa de baza, asa ca cel mai bine ai face sa schimbi tot sau sa iei o placa SH - vezi la pcmadd.com, au unele oferte excelente.

| Hasss a răspuns:

Ce placa de baza ai?

| AstonMartin a răspuns:

Iti suporta orice placa video.
Ideea e sa consume mai putin daca ai o sursa noname si nu e stabila.
Ce buget ai pentru achizitionare?

| LichKing explică (pentru AstonMartin):

Pa 1 milion jumate...cam asa

| WhiteMoth a răspuns:

E o posibilitate sa nu poti pune alta placa video pe el. Daca e unitate de genul http://www.accomputerwarehouse.com/images/products/3200.jpg nu o sa ai slot pentru placa video. Si dupa configuratie cred ca unitate d-aia ai.

| LichKing explică (pentru WhiteMoth):

Nu am unitate ca cea din poza big grin

| TrickThis a răspuns:

In conditiile in care ai slot PCI-EXPRESS pe placa de baza, uite aici http://www.pcgarage.ro/placi-video/ alege in functie de bugetul tau, la 150 lei sa nu ai asteptari.
Daca ai slot video AGP, ia-ti gandul de la upgrade, poate doar pe piata SH sa mai gasesti. Poti schimba platforma daca ai buget.

| Catalin2002543 a răspuns:

256,128 atat

Răspuns utilizator avertizat
| Catalin2002543 a răspuns (pentru Grigore1239):

Eu sunt informatician si stiu ca placa de un gb ram nu suporta placa video de 1gb da

Răspuns utilizator avertizat
| Catalin2002543 a răspuns:

Ferescama ce copii.

Răspuns utilizator avertizat