| ursnadrei a întrebat:

Am un calculator putin ma vechi cu biosul phoenix awardbios v6. 00pg! Cum intru sa bootez CD-UL cu windows? Obisnuit era sa intru in boot menu cu F11 dar nu merge!
Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să instrii în Advanced BIOS Feautrures.De acolo trebuie să schimbi la boot order pe Cd-rom primul dispozitiv de butare.Citește în josul paginii cum se modifică.Nu uita să salvezi setările cu F10 și confirmând cu y.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| bogabogdan a răspuns:

Ai putea incerca sa intri in bios pe la categoria boot, sa selectezi la start-up CD-ROM.