| Teodoralexandru a întrebat:

am un cd/dvd-rw care nu citeste dvd goale (adica nu apare nimic pur si simplu), dvd cu ceva pe ele le citeste fara nici o problema, cd-urile goale le citeste (chiar ieri am facut un cd cu windows) dar dvd goale nu. Spuneti-mi va rog cum sa fac ca sa mearga.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Din cate cunosc, cred ca e vorba de o unitate optica ce poate citi cd sau dvd, dar, cand e vorba de inscriptionare, la acest capitol accepta doar cd-uri, nu si dvd-uri. In cazul tau, ori e un astfel de model, ori unitatea optica are o problema si nu mai poate inscriptiona dvd-uri. Incearca cu discuri goale diferite, pentru a te lamuri cum sta treaba.