| NoNsEnS a întrebat:

Sal TPU, am si eu o mica problema, pc-ul meu nu-mi mai citeste dvd-urile goale, in rest daca introduc fre-un dvd cu windows/filme/muzica etc le citeste imediat.

Cd-urile merg fara nici o problema

Buteaza (boot) fara nici o problema daca reinstalez windows-ul

Doar ca dvd-urile goale atunci cand introduc nu mi le citese mentionez ca auntci cand ma uit la proprietati scrie : Type : Cd drive (Atunci cand nu am nici un cd/dvd in el) imi puteti spune ca rog cum pot sa rezolv aceasta probelma de necitire a dvd-urilor goale? Multumesc anticipat! Funda primului tutorial care da roade!

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Sal!
Cu aceiasi problema ma confrunt si eu! mai bine schimbi dvd ai dvd rom? am incercat in mai multe feluri sa schimb mufele de la sursa :( si degeaba incerca sa pui un cd rom in pc si incerca sa vezi de proba daca la fel face...eu am incercat si asta si aceeasi problema o sal ducl al servis dul si tu mai bine nu te mai chinui daca ala iti zice d ela servis cai dus dvd inseamna ca e de la el de la dvd ori e ceva din bios...

sincer daca ma aflu si eu in aceeasi problema ca si tine!
consider ca e ceva neregula in bios :(....cu siguranta e de acolo >>>>/...

o sa-ti dau niste tutoriale sper sa te ajute :( ca si eu aceais problema am
:(

>>>>>

uite cher daca e in engleza
urmeaza pasi :)

http://www.youtube.com/watch?v=6lnQc8viCeI

bafta sper sa reusesti

Doamne ajuta!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca sunt goale, ce vrei sa citeasca pe ele?

| NoNsEnS explică (pentru darrio2007):

Nu ai inteles, nu imi apar nici macar ca sunt goale, nu-mi apar deloc, decat cd-urile apar ex : 700/bm 0 cupated ceva de genu, la dvd nu apare nic

| Axys a răspuns (pentru NoNsEnS):

Http://www.youtube.com/watch?v=N7ymwiCCp8c uitate pe asta incerc si eu eu am inteles sincer acesi problema si la mine e!