| Riko_Richardo_1982 a întrebat:

am un Dell Latitude e5510 si as vrea sa imi cumpar jocul Dirt3, nu stiu ce placa video am, nu imi arata...Imi puteti spune si mie daca imi merge jocul? Avand in vedere ca nu am facut niciun upgrade,este normal din fabrica, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Www.canirunit.com -> alegi din lista jocul Dirt 3 -> astepti sa iti scaneze sistemul -> vezi daca il vei putea juca sau nu.

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Jocul nu iti va merge din cauza placii video

| nurckye a răspuns:

Fara indoiala iti merge. Cand intri in el te duci la setari si dezactivezi vsync si anti analising (AA). Poti sa dai jocul si la mediu, poate chiar high. In caz ca vrei sa mearga si mai bine scazi putin ( doar putin ) rezolutia. Te va mai ajuta foarte mult si scaderea umbrelor (nu le dezactiva, in caz contrar jocul va arata ciudat) si post procesing. Sper ca te-am ajutat. Aspir la Funda.
Ps: placa video este Intel hd, insa nu am aflat modelul.

| TheSpiders a răspuns:

Pentru a afla ce placa video ai, descarca programul 3d chip happy

| Riko_Richardo_1982 explică (pentru TheSpiders):

Am asa:CPU:Intel Core i5 M 580@2. 67GHz
Motherboard:[Dell 09MGV] Intel Core i5/I3 integrated
Video Card:Intel GMA HD
Multimedia(sound card, tv,.): IDT(SigmaTel) C-Major HD Audio(STAC92xx)
Ethernet Card:Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet
ETC:Reader:Ricoh PCIe SD/MMC Host Controller
CPU Clock:2666(21)MGZ
Memori Size: 3. 81GB
O/S:Windows 7 Ultimate 64bit/am scris tot ce am vazut acolo sper ca poti sa imi dai un raspuns.Merci