| Bodale_Ady_1997 a întrebat:

Am un dslr Canon eos 100D
Sunt un fotograf destul de bun și m-am decis să-mi fac emblema, dar mi se întâmplă uneori sa fac prea multe poze la ședințe și din cauza ca nu prea am timp sa stau în fata calculatorului nu le pot edita pe toate, cum as putea seta aparatul sau calculatorul ca atunci când fac ( în cazul aparatului) sau când le bag pe pc sa îmi pună direct emblema?
Se poate?
Nu știți o scurtătura care sa ma ajute dacă acest lucru nu este posibil?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, adaugarea unei imagini suplimentare ("emblema" ta) necesita editare separata la fiecare poza, separat.
Exista aparate foto profesioniste care iti imprima in mod automat emblema pe poze (asemanator datei si orei de fotografiere), dar acele aparate sunt mult mai scumpe.

1 răspuns:
| userul7200 a răspuns:

Ai si tu DSLR si te consideri fotograf bun...altii au ani experienta + DSLR uri si obiective mult mai scumpe si tot nu se considera buni. Tot timpul ai ceva de invatat..eh, aşa e roamnul bun la toate, dar oricum, nu exista aşa o aplicatie cum ai zis tu. Toate pozele trebuie editate in parte.