| serbian a întrebat:

Tocmai am varsat apa, din greseala, pe aparatul foto (DSLR Canon 1000 D). Este posibil sa pateasca ceva?!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-l pornesti, aproape sigur se defecteaza!
Scoate imediat bateria + cartela, deschide-i TOATE capacele si demonteaza-i obiectivul.
Lasa la aerisit, sa se usuce interior, min. 3 zile!
Daca nu se usuca suficient in interior, partea electronica se poate distruge!

1 răspuns:
assiris
| assiris a răspuns:

Daca a intrat la elementele sensibile din interior se poate distruge. Incearca sa il usuci intr-un mediu cald, cu un foen de exemplu dar nu incalzit tare caci dai in alta dandana.