| Koss01 a întrebat:

am un iphone 3g 16gb si nu este chinezesc cand il pun la incarcat imi arata ca se incarca dar de fapt nu se incarca cine stie de la ce face asa sa imi spuna funda

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| InsertName a răspuns:

Un mic restart o sa prinda bine. Asa imi face si mie, acelasi telefon.

| Koss01 explică:

Tot nu merge sad

| Koss01 explică:

Ma gandesc sa fie de la senzorul de la baterie sau de la baterie sad

| relian a răspuns (pentru Koss01):

La ce incarci? la priza sau pe calculator? Daca incarci pe calculator ai face bine sa incerci cu un charger la priza. Daca nu ai incearca la masina daca ai un incarcator.Si nu folosi incarcatoare de la alte telefoane doar daca are acelasi voltaj si amperaj ca si cel de la iphone.Verifica cablu si verifica si incarcatorul in caz ca ai un incarcator.Cum faci asta? Pune la alt iphone incarcatorul tau si daca la fel face atunci e defect.Sau daca stii pe careva incearca iphonul tau la alt incarcator.Incearca la un magazin, la un service ca nu cred sa nu te ajute careva.

| Koss01 explică (pentru relian):

Toata treaba a fost la mufa am curatat-o cu o periuta moale si dupa a mers iphonul ii foarte pretentios la incarcare happy

| relian a răspuns (pentru Koss01):

Agtunci e bine.Da uite la chestia asta nu ma gindii desi ar fi trebuie sa nu-ti arate daca ai acolo ceva mizerie ca mufa aia nu intra bine.E bine totusi ca ai scapat doar cu atit.

| mariangsm11 a răspuns (pentru relian):

Salut am si eu o problema cu incarcatu nu mai mi-l citeste pc-u si nici nu imi arata ca incarca de si el incarca foarte greu i-am schimbat placa de baza de proba si mergea normal care ar fi problema/.

| relian a răspuns (pentru mariangsm11):

Vorbesti despre telefon? Daca ai schimbat placa ce spui ala este telefonul, deci al tau sa cam dus, s-a ars ceva stiu si eu, dar daca nu til vede calculatorul atunci ala este.Cum spui ai pus alt circuit inauntru sia mers, al tau nu atunci aia e problema placa de baza.So fi dus un condesator ceva, deci nu ai cei mai face.Cel mai indicat e sa mergi la un service si aia iti zic exact cum sta treaba.