| DragosNrg8 a întrebat:

Am un iPhone 4S cu R-sim 9 pro si ios 7.0.4. Daca ii dau update la ios 7.0.6 trebuie sa ii schimb r-sim-ul?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

E bine ca ai rezolvat cu rsim-ul. In general rsim-ul pune problema cand faci trecerea de la 6 la 7, de la 5 6 sau la 7, si tot asa. Cand e pe aceeasi versiune, gen de la ios 7.0.4 la 7.0.6 nu sunt probleme. https://www.youtube.com/watch?v=o-lP9r8XH8c

| DragosNrg8 explică (pentru sltlp):

Deci merge 100% fara probleme?

| DragosNrg8 explică (pentru sltlp):

Si trebuie sa scot r sim ul cand fac update-ul?

| sltlp a răspuns (pentru DragosNrg8):

Nu prea are treaba, dar nu strica daca il scoti. Si teoretic o sa mearga si cu 7.0.6 in continuare cu acest rsim(mai ales ca 7.0.6 doar fixeaza vulnerabilitatea ssl, nu altceva).

| DragosNrg8 explică (pentru sltlp):

Am dat update deja cu rsim ul in telefon si a mers perfect. Sunt curios cand va aparea ios 7.1 voi mai putea folosi acelasi rsim ca pe cutie scrie "compatible with ios 7.x"?

| sltlp a răspuns (pentru DragosNrg8):

Da, o sa fie comaptibil si cu 7.1 teoretic. Atentie. teoretic.
Aceste rsim-uri nu mai merg insa in general cand faci trecerea la alt ios, gen cum o sa ai peste un an de la ios 7 la ios 8(Atunci sigur nu o sa mai mearga).

6 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Vad ca lucreaza si pe 7.0.6 in afara:
uita-te aici:
https://www.google.ro/......ps?/search