| Bogdan2111s a întrebat:

Salut TPU am un laptop Acer aspire 5737z si as vrea sa stiu daca pot sa bag o placa video de 3gb o placa ram de 14 gb si un hard de 2 tera

Răspuns Câştigător
| Riderx1 a răspuns:

Nu suporta mai mult de 4 GB ram, mai bine iti cumperi un desktop (Alienware, dedicat pentru gaming) 2Tb, prea mult, daca vrei extra spatiu, cumpara un HDD extern, crede-ma, nu are rost sa faci upgrade

2 răspunsuri:
| addrian98 a răspuns:

HDD de 2TB sunt sigur ca-l poti baga. Insa nu sunt prea sigur de placa RAM, e prea mare. Cred ca 4 GB ar fi destui. Iar placa video sa fie compatibila cu laptopulwinking

| Riderx1 a răspuns (pentru addrian98):

Parerea mea e sa pui bani deoparte si sa iei altul mai tare....ca nu prea are rost sa "investesti" in el, depinde de tine, tu deciziwinkingbig grin