| Anonim77997 a întrebat:

am un laptop aspire 5920 si de curand am schimbat procesorul vechi (core 2 duo t5550, 1,83 ghz )cu alt procesor, compatibil cu placa mea de baza,(core 2 duo t7500, 2,2ghz ). Cand imi deschid laptopul, se aud 2 beepuri si displayul ramane negru. Oare procesorul cel nou sa fie de vina sau stricat?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai incercat sa faci un update de bios pentru procesorul care tocmai l-ai pus? Daca nu, procedeaza asa!

| Anonim77997 explică (pentru Jipa95):

Da am facut update de bios inainte de a monta noul procesor

| CinevaNou a răspuns (pentru Jipa95):

Fiecare procesor vine cu un upgrade de bios, sau ce zici tu? Poate sa faca mama upgradeurilor de bios daca placa de baza nu suporta procesorul, chiar de au socket compatibil!

| CinevaNou a răspuns:

Rar gasesti laptop care sa suporte upgrade. Ai verificat daca e posibil macar?