| AnonAnoAnon a întrebat:

am un laptop Asus X555DG cu procesor AMD A10 6th GENERATION si placa video radeon r6 m340dx de 2GB am la el doar drivere pentru win 8.1 dar nu imi place deoarece la 2 saptamani trebuie sa il bag iar ca imi merge prost. Are cineva drivere pentru windows 7 ultimated pe 64 pentru acest laptop?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Lol, ridicol. Baga Windows 10. E imposibil ce zici tu, problema nu e fizica sau de Windows, ci ca il umpli cu timpenii sau il virusezi.

| AnonAnoAnon explică (pentru KodrutZ):

Aici am alta problema cand bag win 10 merge perfect apoi dupa 30 de minute de la instalare isi face niste update-uri isi da restart si nu mai porneste se restarteaza incontinu. Chiar de instalez windows 10 separata sau chiar de ii dau update tot nu merge

| KodrutZ a răspuns (pentru AnonAnoAnon):

Asta cu restarturile e buba de Windows, daca nu ma insel. Laptopul vine cu vreo versiune de Win? Pune un Linux si vezi daca merge ok. Ar trebui. happy
P.S. Eu am o fosila de Asus K70AB din 2009 pe care ruleaza W10 fara absolut nici o problema. Plus ca merg driverele/utilitarele de sistem Asus de pe W7 fara sa faca nazuri, ca drivere/utilitare pentru w10 oricum nu are si nu o sa aiba vreodata, la cit de nesimtiti sint Asus.

| AnonAnoAnon explică (pentru KodrutZ):

Am CD cu drivere de la laptop e luat acum o luna si scrie ca merge doar pe win 8.1 acele drivere

| KodrutZ a răspuns (pentru AnonAnoAnon):

Daca merg pe 8.1, trebuie' sa mearga si pe 10 fara probleme. IN PRINCIPIU... happy
P.S. Da-l draq de CD, de ce nu iei direct de la Asus de pe site?

| AnonAnoAnon explică (pentru KodrutZ):

Nu pot sa iau ca nu am timp pana bag driverele incepe sa isi dea restart si... trebuie sa bag iar alt windows

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Geez. Pai PRIMUL LUCRU pe care il faci dupa install e sa dai disable la updates, dooh!

| K0sti a răspuns (pentru KodrutZ):

Ia da tu disable la Windows 10! Atentie... disable!

| K0sti a răspuns (pentru KodrutZ):

Isi face anumite update-uri si cu programul ala si cu DoNotSpy pe care l-am prezentat aici: http://www.epasystems.ro/windows-10-si-protectia-datelor-personale/

Sunt probate!

| n1n1o a răspuns:

Sal, descarca asta si-ti va updata driverele la zi
http://www.iobit.com/en/driver-booster.php