| TimmyRO a întrebat:

Am un laptop Compaq PresariosCQ57 cu 2GB RAM DDR3 si as mai vrea sa mai bag inca 2.
Pot face lucrul acesta?
Daca pot, trebuie dupa aceea sa bag windows-ul iar?(am Windows 7 Home Premium SP1)

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Windows-ul nu trebuie sa mai instalezi din nou, dar sansele sunt foarte mici sa ai inca un slot liber ca sa mai adaugi o placuta ram!
Totusi te poti uita daca ai loc... pe fundul laptop-ului sunt 2 capace prinse cu suruburi, deschide capacul mai mic, acolo vei gasi placuta ram si vezi daca mai poti pune unul! Bafta!

2 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Nu trebuie sa iti bagi Windowsul din nou. Doar sa fie inchis, si bateria deconectata.

Poti s aii mai bagi inca 2, o sa ti le accepte, insa trebuie sa stii daca mai exista un compartiment gol.

| johnyxus a răspuns:

Din cate stiu eu mai suporta inca 2 gb, si nu trebuie sa iti reinstalezi windows-ul.