| Clarx a întrebat:

Am un laptop cu Windows 7 și mi-am instalat Windows XP prin intermediul unei mașini virtuale (Oracle VM VirtualBox Manager) acum câteva zile dar am o problemă.
Pe W XP nu-mi merge deloc sunetul deși am instalat tot felul de drivere. Am instalat și acum câteva luni W XP cu VirtualBox dar atunci a mers sunetul foarte bine. Numai țin minte ce setări, modificări sau instalări am făcut de a mers.
În Virtual Box, la setări am trei opțiuni pentru Audio Controller: Intel HD Audio, ICH AC97 și SoundBlaster 16. Ce ar trebui să selectez, ce ar trebui să modific și ce să mai instalez în XP ca să îmi meargă sunetul?
Vă rog să mă ajutați. Dau fundă celui care îmi rezolvă problema! Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa instalezi doar VirtualBox Guest Additions. Daca ai ultima versiune de VB, intra la Devices si ai ultima optiune sa montezi CD-ul cu drivere la cd-rom-ul VM-ului.