| AnakinSW a întrebat:

Am un laptop Fujitsu Siemens Pi3525 si mi-a cazut de pe birou si s-a spart display-ul, toate cristalele din el, se aprinde, da eroare ca e spart display-ul. Acum vreau sa va intreb daca il conectez la un monitor, are un port dvi si vreau sa ii conectez un adptor vga, pot sa il folosesc ca un desktop? Sa stiu sa nu dau banii debeaba pe adaptor, sa il folosesc ca un desktop adica sa ii pun mouse, tastatura si sa il conectez la un monitor, dar o sa il conectez la TV pentru ca are port VGA.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

N-am mai vazut laptop care sa dea eroare ca s-a spart display-ul laughing
Da il poti conecta la monitor/TV. Dupa ce conectezi mufele, aprinzi laptop-ul si apesi imediat pe tastele Fn + F10 de mai multe ori pana apare pe ecran.

| AnakinSW explică (pentru CPAElites):

Cred ca aia arata ca mai se vede doar un sfert din ecran, in loc sa scrie cu albastru ala scrie cu verde rolling on the floor))))

2 răspunsuri:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Posibil sa mai meargă dar ca sa fii sigur poți cumpăra un cablu VGA și conecta la TV și vei vedea dacă mai merge